Telekomünikasyon, Medya ve Teknoloji

[vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1452840284250{padding-top: 47px !important;padding-bottom: 18px !important;background-color: #f2f2f2 !important;}”][vc_column][vc_custom_heading text=”Telekomünikasyon, Medya ve Teknoloji” font_container=”tag:h2|text_align:center” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1587644218562{margin-bottom: 40px !important;}”][vc_column_text]

Dijital sektörün her alanında çalışan ekibimiz, yenilikçi iş modeli ve teknolojilere sahip start-uplardan uluslararası şirketlere kadar çok farklı ve çeşitli organizasyonlara danışmanlık hizmeti vermektedir.

[/vc_column_text][vc_custom_heading stripe_pos=”hide” text=”Teknolojik yenilikler; işletmeleri, pazarları ve günlük hayatı büyük bir hızla dönüştürmekte olup LEGE avukatları danışmanlıkları vasıtasıyla müvekkillerin bu dijital devrimin ön safhalarında yer almaları için gerekli desteği sağlamaktadır. Müvekkillerimizin iş ortamlarını ve stratejik amaçlarını anlamak birinci sınıf yasal danışmanlık sağlanmasında anahtar konumundadır.” font_container=”tag:h5|text_align:left|color:%23333333″ use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1587644193960{margin-bottom: 15px !important;}”][vc_row_inner css=”.vc_custom_1452839824807{margin-bottom: 27px !important;}”][vc_column_inner][vc_column_text]

 • Yasal gelişmeleri takip etmek ve hukuki değişiklikleri raporlanması.
 • Uyumluluk analizi ile müvekkillerimizin yerel ve uluslararası mevzuat kapsamındaki işletmesel konumunun tespit edilmesi.
 • Harici altyapı hizmeti, bulut hizmetleri, yönetilen ağlar, mobil sanal ağ operasyonu, VoIP hizmetlerini içeren sektöre özel sözleşmelerin tasarlanması ve bu sözleşmelerin yerel mevzuat kapsamında karşılaşılması muhtemel yasal riskler ve sorunlara yönelik analiz edilmesi.
 • İlgili devlet otoriteleri nezdindeki taleplerin/başvuruların hazırlanması ve dosyalanması.
 • Telekomünikasyon sektörü ile ilgili olarak ortaya çıkan uyuşmazlıkların teknik ve idari taraflarına ilişkin olarak yasal danışmanlık hizmeti verilmesi.
 • Müvekkillerin telekomünikasyon, yayın ve fikri mülkiyet otoriteleri gibi Türk otoriteler önünde temsil edilmesi ve dolayısı ile müvekkillerin ilgili otoriteler ve Türk mahkemeleri ile iletişimlerinin ve yazışmalarının her aşamasında yardımcı olunması.
 • Müvekkillerimiz tarafından sağlanan, yayını yapılan, basılan, sunuculuğu yapılan ve yayınlanan içeriklerin derinlemesine analiz edilmesi ve kendilerine Türk mahkeme ve otoriteleri tarafından verilen kararlar ve ilgili mevzuata uyumluluğu sağlayacak yaratıcı danışmanlık hizmeti verilmesi.
 • İlgili mevzuattan kaynaklanabilecek uyumluluk sorunlarına binaen medya faaliyetleri ve sosyal medya platformlarına ilişkin olarak sektöre özel üst düzey yasal tavsiye verilmesi ve risk değerlendirmesi yapılması. Mevcut ve gelecek mevzuat ile yenilikçi yasal çözümlere yönelik karşılaştırmalı analiz sağlayan çeşitli yasal danışmanlık hizmetleri sunmakla birlikte avukatlarımız potansiyel bir yasal düzenlemenin müvekkillerimizin faaliyetleri/işleri üzerinde etki yaratabileceği durumlarda kendilerini aydınlatmaktadır.
 • Müvekkillerin lisans anlaşmaları, fikri mülkiyet devir anlaşmaları, sponsorluk anlaşmaları, üretim, ortak üretim ve post-prodüksiyon anlaşmaları, video oyunu anlaşmaları, gazete anlaşmaları, baskı presi anlaşmaları, organizasyon anlaşmaları, promosyon anlaşmaları, ajans ve reklam anlaşmaları ile danışmanlık anlaşmaları gibi iş alanlarındaki tüm konuları kapsayan sözleşme ve yasal dokümanların tasarlanması.
 • Uluslararası şirketlerin Türkiye’deki yayıncılık ve medya stratejilerine ilişkin hukuki yardım sağlanması.
 • Web siteleri için hukuki inceleme ve yardımın yanı sıra Türkiye’de yerleşik oyun şirketleri için hukuki destek sağlanması.
 • Haber sitelerine internet, reklam ve medya düzenlemeleri ile sınırlı olmamak kaydı ile Türk hukuku kapsamında yardımcı olunması.
 • Blok Zinciri, ICO, whitepaper ve sorumluluk redlerinin hazırlık süreçlerinde danışmanlık verilmesi
 • Kripto para transferi için borsa işletenler ve benzeri hizmet sağlayanlara kuruluş safhasından itibaren tüm hukuki altyapının sağlanması.
 • İnternet içerik sağlayıcı ve yer sağlayıcısına yönelik danışmanlık hizmeti verilmesi

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” video_bg=”yes” video_bg_url=”https://www.youtube.com/watch?v=o1I0KTKldSI” video_bg_parallax=”content-moving” src=”“https://www.youtube.com/embed/x0qVpFIlfuE?start=8“” width=”“560“” height=”“315“” frameborder=”“0“” css=”.vc_custom_1542815840517{margin-bottom: -60px !important;padding-top: 82px !important;padding-bottom: 125px !important;}” el_class=”video_overlay”][vc_column][vc_custom_heading text=”De Lege Ferenda!” font_container=”tag:h1|text_align:center|color:%23ffffff” use_theme_fonts=”yes” css=”.vc_custom_1537023731274{margin-bottom: 40px !important;}”][/vc_column][/vc_row]


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *